Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

NOSTALGIA IN B&W FRAMES

Zoran Letra  
Оригинален наслов на книгата : NOSTALGIA IN B&W FRAMES
ИСБН : 978-9989-115-66-0
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : LETRA DESIGN
Прегледaна: 140 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 180
Димензии : 22x22см
Корица : тврда
Јазик: EN


Овој производ го нудат:


Краток опис

In this photo cycle of 90 photographs from the distinctive photo-record by Zoran Letra the nostalgia is drained in a form of a dream seen in black and white frames that constantly reshapes, intensifies and operates with the lyrical tone of what is seen, felt and remembered.
It's exactly that intense lyricism which excites in this exquisite black and white mosaic that depicts the quiet melancholy of our memories.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote