Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Тајната сопруга

Џил Пол  
Оригинален наслов на книгата : The secret wife
ИСБН : 978-608-4672-89-0
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Сакам Книги
Прегледaна: 1573 пати
Коментари вкупно: 2
Број на страни: 400
Димензии : 21x13
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Вечна љубов. Брутална грижа на совест. Скршени срца… 

1914: Русија е на раб на колапс и семејството Романови се соочува со ужасно несигурна иднина. Големата војвотка Татјана се вљубува во војникот Дмитри, но со катастрофален пресврт во настаните, нивната романса – а и нивните животи – паѓаат во опасност…  

2016: Кити Фишер открива нешто ужасно што ја тера нагло да побегне од Лондон во колибата на нејзиниот прапрадедо во Америка. Таму, на брегот на прекрасното езеро Аканаби, наоѓа спектакуларно парче накит што ќе ја одведе до одамна закопана семејна тајна…  

Срцепарателна и прекрасно напишана, Тајната сопруга патува низ векови, спојувајќи го минатото со сегашноста за да раскаже незаборавна приказна за љубовта, загубите и борбеноста, потврдувајќи уште еднаш дека надежта секогаш умира последна.


Оценка од корисниците

5 звезди

5

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
5

Коментари од корисниците Види ги сите коментари

15.03.2018 18:01:35   Anonymous напиша

extra
18.01.2018 22:15:47   Tanja Tasheva напиша

Преубава книга! Ќе ве остави без сон
Copyright 2012-2018 by iVote