Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Ја сакам

Фатих Ердоган  
Оригинален наслов на книгата : Onu Seviyorum
ИСБН : 978-608-256-013-7
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Прозарт Паблишинг
Прегледaна: 153 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 136
Димензии : 129 x 198
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Нашата прва љубов...
Никогаш не е лесно да се опише,
никогаш не е лесно да се зборува за неа,
особено во нашата младост.


Најпознатиот турски современ писател за деца, Фатих Ердоган, прекрасно ги прикажува овие чувства и им помага на нашите млади читатели во процесот на разбирање на љубовта.

Бестселер во Турција, со продадени 18.000 копии.

Фатих Ердоган во 2017 е номиниран за најзначајната награда за детска литература во светот, „Астрид Линдгрен“.


Напомена: Содржината не е соодветна за читатели помлади од 11 години


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote