Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Три дена во Септември
Шифра : F1245
Година на издавање : 2015
Прегледaна: 80 пати
Коментари вкупно: 0
Димензии : n/a
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Бегајќи од своето минато, Марика ја запознава Јана, која патува кон куќата од нејзиното детство, сместена во изолиран планински крај. Тоа е совршено засолниште за Марика, се додека не сѐ појави локалниот полицаец Генц, кој ќе поттикне сомнеж за вистинските намери нa двете жени.

ФЕСТИВАЛИ

 

2018 - Balkan Florence Express Филмски Фестивал во Фиренца, Италија - Balkan Bridges Награда за најдобар игран филм; 2017 - LET’S CEE Филмски Фестивал во Виена, Австрија; 2016 - ФЕСТ Белград, Србија; 23. Febiofest Прага, Република Чешка; 39. Grenzland Filmtage, Германија; 10. Festival du Film Policier, Белгија; 6. SEE Филмски Фестивал, Париз - Берлин; 9. Cineast Филмски Фестивал, Луксембург; ​2015 - 39. World Film Festival во Монтреал, Канада – Светска Премиера (2. Септември); 51. Интернационален Филмски Фестивал во Чикаго, САД; 14. Синедејс, Скопје – Македонска Премиера (12. Ноември) - Награда за најдобро сценарио; 25. Интернационален Филмски Фестивал во Котбус, Германија; 17. Интернационален Филмски Фестивал во Братислава, Словачка; 1. Интернационален Филмски Фестивал во Едрене, Турција

 Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote