Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

21 зошто и само едно како

Д. Р. Гилберт  
Оригинален наслов на книгата : 21 zašto i samo jedno kako
ИСБН : 978-608-4759-85-0
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Ад Вербум
Прегледaна: 103 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 173
Димензии : 130х200мм
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Зошто престанавме да веруваме?
Зошто сме сè повеќе нестрпливи?
Зошто постојано се грижиме?
Зошто сме сè помалку среќни?
Зошто поразот треба да се прифати како одлична лекција?

Живееме во време кога сме сè повеќе нестрпливи, загрижени, депресивни... Со новиот систем на (не)вредности, како да забораваме на едноставноста, суштината и убавината на животот. Д. Р. Гилберт нè потсетува на традиционалните вредности – почитувањето, добрината и великодушноста, и притоа ни покажува дека излегувањето на вистинскиот пат е тешко, но истовремено е и многу полесно отколку што ни се чини на прв поглед.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote