Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Македонски традиционален готвач +Подарок CD

Адријана Алачки  
Оригинален наслов на книгата : Macedonian Traditional Cookbook + Gift CD
ИСБН : 978-608-4571-09-4
Година на издавање : 2010
Издавачка куќа : Винсент-Графика
Прегледaна: 10588 пати
Коментари вкупно: 2
Број на страни: 400
Димензии : 210х230
Корица : тврда
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Македонската храна има голема традиција и вредност. Понесена од мотивот за зачувување на нашите традиционални јадења авторот Адријана Алачки поминува повеќе од 2 години собирајќи ги нашите рецепти од разникраеви во Македонија. Како резултат на овој труд произлезе – Првиот Македонски Традиционален Готвач кој има цел да ја зачува традицијата и да ја претстави македонската кујна на светот.

Прелистувајќи ги страните ќе се потсетите на многу заборавени специјалитети, ќе се сетите што ви приготвувале вашите мајки, баби.... одберете нешто по ваш вкус и изненадете ги саканите. Ова е совршена можност да бидете дел од сочувувањето на Македонската култура. Добар апетит!
*CD: Македонска изворна музика


Оценка од корисниците

5 звезди

4

4 ѕвезди

1

3 звезди

1

2 ѕвезди

1

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
4,1
7

Коментари од корисниците Види ги сите коментари

01.11.2012 10:47:00   Anonymous напиша

Gotvacot e prekrasen...bravo za Adrijana koja uspea da napravi nesto sto e vredno da se ima doma, a i da se podari nekomu!! Bravo!
06.09.2012 21:44:19   Anonymous напиша

ne ja biva
Copyright 2012-2018 by iVote