Најпродавани книги во Македонија за 2019 година!

Зарем постои некој што пореално би ја претставил листата на најпродавани книги во Македонија за 2019 год. од единствената онлајн книжарница КупиКнига.мк која претставува агрегатор на понудата од скоро сите издавачки куќи во Македонија и регионот. Читателите повторно го ставија на првото место авторот Гијом Мисо, според топ 10 листата на најпродавани книги што ја објави КупиКнига.мк!

„Нашиот сајт постои повеќе од 7 години и секоја година е поуспешна од претходната токму поради нашите верни корисници и љубители на книгата. Во поглед на најчитаните книги, веќе неколку години Гијом Мисо останува на врвот. А, што се однесува до новогодишните празници, нудиме идеални подароци по неверојатни попусти за сите оние кои сакаат да подарат нешто вредно и скапоцено! “, изјави Елена Темелковска, оперативен менаџер на iVote.

Во продолжение е целосната листа на топ 10 најпродавани книги за 2019 год.

 

One Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *