100 мои рецепти

Original title: 100 мои рецепти | Num. of pages: 224 | Dimensions: 17x24 cm | Cover: /

Moirecepti.mk е веб-страница наменета за сите љубители на готвењето, простор на кој секојдневно се разменуваат рецепти, совети, искуства и знаења од кујната. На страницата можат да се најдат над 10.000 оригинални рецепти и над 600 видеорецепти што може да ги погледне секој посетител.

Една од нашите најистакнати членки, госпоѓата Лилјана Илиева, прва ни прати 600 свои проверени и вкусни рецепти. Заради нивно трајно зачувување, одлучивме да подготвиме книга со 100 нејзини одбрани деликатеси. Ќе ги најдете поделени во 5 категории: Теста, Предјадења, Главни јадења, Десерти и Зимници. Во нивното подготвување таа најчесто користи секојдневни состојки, кои успешно ги комбинира за да се добие извонреден вкус.

Се надеваме дека ќе уживате во сѐ што ќе подготвите!

Price: 490 ден

Out of stock

Notify me when the product will be in stock

Compare
Sold By Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product 100 мои рецепти

Category:
SKU: 978-608-230-399-4

Издавачки центар ТРИ

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “100 мои рецепти”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in