1000 нови прашања и одговори 2

Автор: //
Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: 1000 нови прашања и одговори 2 | Бр. на страни: 192 | Димензии: 235x310 | Корица: тврда

Содржи 3 главни теми: време и клима, Светот околу нас и вселената. Всушност, со изборот на овие три теми, ставајќи акцент на природните појави и случувањата во космосот, заокружува една целина, која претставува надополнување на првата книга, со која претставуваат сеопфатен енциклопедиски прирачник.

Цена: 945 ден

6 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product 1000 нови прашања и одговори 2

Категорија:
ИСБН: 978KK00013

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “1000 нови прашања и одговори 2”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in