1000 нови прашања и одговори

Автор: //
Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: 1000 нови прашања и одговори | Бр. на страни: 192 | Димензии: 235x310 | Корица: /

Опфаќа 3 теми: Животот на Земјата, Наука и Како функционираат работите. Целата книга е со илустрации во боја, вклучувајќи стотици фотографии, специјално нарачани цртежи, дијаграми и шеми. Секој дел има речник на стручни изрази и може да биде корисна при училишни проекти и неисцрпен извор на прашања за квиз. Таа е интересен прирачник за целото семејство.

Цена: 945 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product 1000 нови прашања и одговори

Категорија:
ИСБН: 978KK00012

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “1000 нови прашања и одговори”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in