1000синови_1000сенки

Издавач: Прозарт Паблишинг | Јазик: македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: 1000синови_1000сенки | Бр. на страни: 80 | Димензии: 140 x 200 mm | Корица: /

THE END: A COLLECTION OF SUICIDE NOTES(наместо предговор)Овој curiosity killed the cat_самопредизвик го прифатив примарно за да покажам дека, во својата морбидна ексцентричност, суицидните пораки (suicide notes) се еден особен книжевен жанр. Намерно си допуштив малечка доза belle lettre, за да не ги вознемирам оние што искрено ме имаат во својот живот. Но, тоа е само воведната иницијатива во потфатот. Секако намерата не ми беше да составам декадентна салонска збирка од измислени проштални писменца, иако дури и на најнеочекувани места (во фрагментирана форма) светската литература е полна со нив, а и самата фасцинација од зборовите, од последните напишани зборови пред неповратното финале е нешто возбудливо само по себе.(Од предговорот)

Цена: 250 ден

49 на залиха

Спореди
Продавач Прозарт Медиа

Report an abuse for product 1000синови_1000сенки

Категорија:
ИСБН: 978-608-256-016-8

Questions and Answers

You are not logged in