101 Начин да ја спасиме Земјата

Издавач: ФЕНИКС | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: 101 ways to save the Earth | Бр. на страни: 32 | Димензии: 297х210 | Корица: тврда

Можеме ли да ја спасиме планетата? Да, и тоа на многу начини! Можеме да ја штедиме енергијата, да ја заштитуваме недопрената природа, да се придружиме на оние кои ја чуваат водата и воздухот на 101 начин! Со јасни објаснувања и интересни еколошки проекти, чуварот на природата Дејвид Белами и другарите китови ви покажуваат што треба да правите, за да ја заштитите планетата...

Цена: 190 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач ФЕНИКС

Report an abuse for product 101 Начин да ја спасиме Земјата

Категорија:
ИСБН: 978-9989-33-583-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “101 Начин да ја спасиме Земјата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in