12 Жени. Гласови – антологија на јужнословенска женска проза

Издавач: Македоника | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: 12 Жени. Гласови - антологија на јужнословенска женска проза | Бр. на страни: 253 | Димензии: 120х170 | Корица: /

Антологиски избор на нова проза од јужнословенските авторки: Јадранка Владова, Елена Алексиева, Здравка Ефтимова, Мирјана Новаковиќ, Звонка Газивода, Драгана Кршенковиќ Брковиќ, Јасмина Мусабеговиќ, Фадила Нура Хавер, Лидија Вукчевиќ, Јулијана Матановиќ, Татјана Громача и Мојца Кумердеј.

Цена: 200 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Македоника Литера

Report an abuse for product 12 Жени. Гласови – антологија на јужнословенска женска проза

Категорија:
ИСБН: 978-9989-163-51-7

Questions and Answers

You are not logged in