13

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Thirteen | Бр. на страни: 349 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Бескрупулозен обвинител Брилијантен бранител Обвинет што крие тајна Сериски убиец кој седи во поротата... Ариела и Боби Соломон се најпознатиот и најмоќен холивудски пар. Би можеле да го имаат светот на дланка, но една ноќ таа е најдена мртва заедно со телохранителот, а обвинет за бруталното убиство е нејзиниот сопруг. Меѓутоа, она што на прв поглед изгледа како злосторство од страст, може да е едно од низата убиства на најинтелигентниот сериски убиец што некогаш чекорел по планетата. Тој убива поради недостижниот американски сон. Поради задоволството да гледа дека за убиството ќе биде осуден невин човек. И овој пат убиецот не е на обвинителната клупа. Тој е во поротата. Но некој успева да го разоткрие. Некогашниот измамник кој станал адвокат, Еди Флин, не верува дека неговиот клиент убил двајца луѓе и се сомнева дека вистинскиот убиец е поблиску отколку што мислат сите – но кој би можел да помисли дека е толку блиску?

Цена: 450 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product 13

Категории: ,
ИСБН: 978-608-230-662-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “13”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in