13 минути

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: 13 minutes | Бр. на страни: 415 | Димензии: 20 | Корица: /

Прогласена „најдобра книга“ за млади за 2016 година од ТЕЛЕГРАФ Не се сеќавам како завршив во студената вода, но ова со сигурност го знам: тоа не беше несреќен случај. Велат, чувајте ги пријателите блиску до Вас а непријателите уште поблиску, но понекогаш е тешко да препознаете непријател меѓу пријателите. Моите пријатели ме сакаат. Сигурна сум дека е така. Но тоа не значи дека не се обидоа да ме убијат. 13 минути е роман за една возбудлива мистерија околу еден обид за убиство, за недовербата меѓу луѓето, за стравот, за манипулацијата и за моќта на вистината. Содржина која едноставно Ве тера да ги преиспитате сите Ваши врски – и дали навистина ги познавате луѓето што Ве опкружуваат…

Цена: 490 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product 13 минути

Категорија:
ИСБН: 978-608-262-080-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “13 минути”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in