13 минути

Publisher: КУЛТУРА | Language: Македонски | Year: 2020
Original title: 13 minutes | Num. of pages: 415 | Dimensions: 20 | Cover: /

Прогласена „најдобра книга“ за млади за 2016 година од ТЕЛЕГРАФ Не се сеќавам како завршив во студената вода, но ова со сигурност го знам: тоа не беше несреќен случај. Велат, чувајте ги пријателите блиску до Вас а непријателите уште поблиску, но понекогаш е тешко да препознаете непријател меѓу пријателите. Моите пријатели ме сакаат. Сигурна сум дека е така. Но тоа не значи дека не се обидоа да ме убијат. 13 минути е роман за една возбудлива мистерија околу еден обид за убиство, за недовербата меѓу луѓето, за стравот, за манипулацијата и за моќта на вистината. Содржина која едноставно Ве тера да ги преиспитате сите Ваши врски – и дали навистина ги познавате луѓето што Ве опкружуваат…

Price: 490 ден

5 in stock

Compare
Sold By Култура

Report an abuse for product 13 минути

Category:
SKU: 978-608-262-080-0

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “13 минути”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in