19.

Издавач: Прозарт паблишинг | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: 19. | Бр. на страни: 84 | Димензии: 20 см | Корица: мека

Романот „19.“ е своевидна љубовна исповед за една напуштена жена, кажана на нешаблонски раскажувачки начин, живо, духовито и читливо. Авторката Ацеска умее да го држи интересот на читателот земајќи ја градбата за своето дело од нашата препознатлива современост, со ситуации, разговори и ликови што се случуваат околу нас, во нашата сегашност - ќе запише проф. д-р Алексaндар Прокопиев. Ништо не е едноставно во оваа навидум едноставна разговорлива, високо фреквентна книга во која едноставното и очигледното го кријат длабокото и недостижното. Сите делови, сите хибридни приказни (од есеј до расказ, од прозна матрица до драмска ситуација) си играат со едноставното и го предизвикуваат читателот заедно да ги откријат сите потзаскриени, намерно и директно, парчиња литературно богатство што кога ќе се откријат ве прават уште повеќе да ја сакате книгава и уште еднаш да ја препрочитате - проф. д-р Ана Стојаноска.

Цена: 250 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Прозарт Медиа

Report an abuse for product 19.

Категорија:
ИСБН: 978-608-256-035-9

Questions and Answers

You are not logged in