1984

Издавач: ИКОНА | Јазик: македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: 1984 | Бр. на страни: 350 | Димензии: 12x19 | Корица: тврда

Романот 1984 е најдоброто дело на Џорџ Орвел. Претставува визија за тоталитарната држава, во која човекот е потполно деградиран како личност, каде што владеат беда и глад, каде што историјата се фалсификува и каде што човечките вредности цинично се сведени на најнизок степен. Ова е протест на писателот против овие тенденции коишто може да ја насочат историјата во тој правец. И не само протест туку и предупредување.

Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците

Цена: 499 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product 1984

Категорија:
ИСБН: 978-608-221-014-8

Questions and Answers

You are not logged in