4 Годишни времиња

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: 4 Годишни времиња | Бр. на страни: 68 | Димензии: 27х20 | Корица: /

Драго дете, во оваа книга ќе научиш за четирите годишни времиња, за МЕСЕЦИТЕ НИЗ ПЕСНИ И ПРИКАЗНИ ЛЕСНИ, за пролетта и летото, за есента, за зимата. За природата како се менува, од месец в месец во нова облека се променува.За игрите детски, за селото и градот. за дрвјата и тревата, за снегот на прагот. За тоа кога сончко грее, а кога облакот се смее, за дождот кога капки лее, за првото цветче бело, кокичето смело. За листот во пупка, за листот зелен, за листот жолт и паднат, па од снег побелен.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците

Цена: 180 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product 4 Годишни времиња

Категории: ,
ИСБН: 9786084737223

Questions and Answers

You are not logged in