48 Закони на моќта

Publisher: ИКОНА | Language: Македонски | Year: 2009
Original title: 48 Laws of Power | Num. of pages: 212 | Dimensions: 12x19 | Cover: тврда

48 Закони на моќта е врвен водич низ современата манипулација. Една од најзабавните и најкорисните книги што некогаш ќе ги купите.Неморална, лукава, немилосрдна и поучна, книгата 48 Закони на моќта е остроумна дестилација на триилјадната историја на моќта, на мудроста на големите мислители како Макијавели, Сун-Цу, и Карл фон Клаузевиц и на вековното наследството на разни државници, воини, заводници и измамници.

Rated 5 out of 5 based on 4 customer ratings

Price: 499 ден

2 in stock

Compare
Sold By ИКОНА

Report an abuse for product 48 Закони на моќта

Category:
SKU: 978-9989-168-29-1

Questions and Answers

You are not logged in