60 години македонски роман

Издавач: Дијалог | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: 60 години македонски роман | Бр. на страни: 250 | Димензии: 20 cm | Корица: /

Научна студија за македонскиот роман по побод 60-годишнината од излегувањето на првиот роман во современата македонска литература. Студијата е збогатена со избор фрагменти од романите на 30 македонски писатели од различни генерации.


Цена: 500 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Дијалог

Report an abuse for product 60 години македонски роман

Категорија:
ИСБН: 978-608-4683-06-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “60 години македонски роман”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in