Преглед на кошничка “Watercolors – prints” e додадена во Вашата кошничката

70 години балетска уметност во Македонија

Издавач: Пагома Прес | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: 70 години балетска уметност во Македонија | Бр. на страни: 312 | Димензии: 24 цм | Корица: тврда

Во монографијата, „70 години балетска уметност во Македонија“, се прават обиди да се презентира сеопфатна уметничка слика за македонскиот балетски театар. Потпирајќи се на досега искажаните моменти од историјата на македонскиот балет, дадени во многубројни публикувани факти, премиерни критички осврти, документирани сведоштва и лични искажувања, вниманието е насочено кон помалку осветлените точки поврзани со комплексното иследување на спецификата на балетската уметност како уникатен социокултурен феномен. Ваквиот начин на презентирање се надградува на веќе постојниот публикуван материјал.

Цена: 1000 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Пагома Прес

Report an abuse for product 70 години балетска уметност во Македонија

Категорија:
ИСБН: 978-608-4858-01-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “70 години балетска уметност во Македонија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in