9-ти Ноември

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 330 | Димензии: 21x13 | Корица: мека

-- ВО ПРОДАЖБА ОД 12.04.2016 --
„Ова е љубовна приказна за едно типче (јас) и една девојка (Фалон). Мислам... Може ли да се смета за љубовна приказна ако не завршува со љубов? Мистериите завршуваат кога ќе се реши мистеријата. Биографиите завршуваат кога ќе се раскаже приказната. Љубовните приказни би требало да завршуваат со љубов, така? Можеби грешам, тогаш. Можеби ова не е љубовна приказна. Ако ме прашате мене... би рекол дека ова може да се смета дури и за трагедија. Што и да е - како и да завршува - ветив дека ќе ја раскажам. Па, без понатамошни одложувања.
Еднаш, многу одамна... запознав една девојка.
ВИСТИНСКАТА девојка.“
Фалон го запознава Бен, иден писател, дента пред да се пресели на другиот крај од земјата. Хемијата меѓу нив ги тера да го поминат тој нејзин последен ден во Л.А. заедно и нејзиниот драматичен живот станува креативната инспирација за книга што Бен отсекогаш ја барал. Со текот на годините и низ нивните разни врски и турбуленции во нивните одвоени животи, тие продолжуваат да се сретнуваат на истиот датум секоја година.
Но Фалон еден ден станува несигурна дали Бен и ја кажува вистината или само смислува совршена реалност за да напише уникатна и профитабилна книга.
Рангирано 5.00 од 5 според 6 рејтинзите на корисниците
(6 оценки на корисници)

Цена: 380 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product 9-ти Ноември

Категорија:
ИСБН: 978-608-4672-60-9

6 оценки за 9-ти Ноември

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Odlicna ! Neverojatna !

 3. Rated 5 out of 5

  Julijana Velkovik (верификуван корисник)

  Kako i vo ostanatite dela dlaboko opisani cuvstva, a sepak porazlicni od mnogu romansi . Neverojatno iskreni likovi predvremeno sozreani.

 4. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Edna od najdobrite od Kolin Huver, navistina odlicna e knigata, emotivna prikazna, likovite se kako realni…fantasticna 🙂

 5. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 6. Rated 5 out of 5

  anna_rankovic@yahoo.com

  Прекрасна приказна…невозможно е да не допре до читателот…ја препорачувам…

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in