9-ти Ноември

Publisher: Сакам Книги | Language: Македонски | Year: 2016
Original title: / | Num. of pages: 330 | Dimensions: 21x13 | Cover: мека

-- ВО ПРОДАЖБА ОД 12.04.2016 --

„Ова е љубовна приказна за едно типче (јас) и една девојка (Фалон). Мислам... Може ли да се смета за љубовна приказна ако не завршува со љубов? Мистериите завршуваат кога ќе се реши мистеријата. Биографиите завршуваат кога ќе се раскаже приказната. Љубовните приказни би требало да завршуваат со љубов, така? Можеби грешам, тогаш. Можеби ова не е љубовна приказна. Ако ме прашате мене... би рекол дека ова може да се смета дури и за трагедија. Што и да е - како и да завршува - ветив дека ќе ја раскажам. Па, без понатамошни одложувања.

Еднаш, многу одамна... запознав една девојка.
ВИСТИНСКАТА девојка.“


Фалон го запознава Бен, иден писател, дента пред да се пресели на другиот крај од земјата. Хемијата меѓу нив ги тера да го поминат тој нејзин последен ден во Л.А. заедно и нејзиниот драматичен живот станува креативната инспирација за книга што Бен отсекогаш ја барал. Со текот на годините и низ нивните разни врски и турбуленции во нивните одвоени животи, тие продолжуваат да се сретнуваат на истиот датум секоја година. 

Но Фалон еден ден станува несигурна дали Бен и ја кажува вистината или само смислува совршена реалност за да напише уникатна и профитабилна книга.
Rated 5.00 out of 5 based on 6 customer ratings
(6 customer reviews)

Price: 380 ден

Out of stock

Notify me when the product will be in stock

Compare
Sold By Сакам Книги

Report an abuse for product 9-ти Ноември

Category:
SKU: 978-608-4672-60-9

6 reviews for 9-ти Ноември

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (verified owner)

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (verified owner)

  Odlicna ! Neverojatna !

 3. Rated 5 out of 5

  Julijana Velkovik (verified owner)

  Kako i vo ostanatite dela dlaboko opisani cuvstva, a sepak porazlicni od mnogu romansi . Neverojatno iskreni likovi predvremeno sozreani.

 4. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (verified owner)

  Edna od najdobrite od Kolin Huver, navistina odlicna e knigata, emotivna prikazna, likovite se kako realni…fantasticna 🙂

 5. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (verified owner)

 6. Rated 5 out of 5

  anna_rankovic@yahoo.com

  Прекрасна приказна…невозможно е да не допре до читателот…ја препорачувам…

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in