999 мјузикли, оперети, опери, ораториуми

Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: 999 мјузикли, оперети, опери, ораториуми | Бр. на страни: 464 | Димензии: / | Корица: мека

Нека биде книгава прирачник за почетници и за познавачи на музичко-ценската уметност со пократок или подолг стаж како гледачи и/или слушатели, но и за професионалците во музичката дејност доколку милуваат да го прелистаат овој труд. Лексиконот претставува аматорски, љубителски преглед на музичко-сценските творби, избрани од многуте илјади наслови, општо познати како мјузукли, оперети, опери и оратотиуми. Детално, овде имаме средба со селкција на 999 дела во стотина музичко-сценски жанрови, квалификувани од самите автори како: балади-опери, весели драми, драмски акции, епски опери, интермеца, мадригалски драми, оперети, религиозни опери, фантастични опери итн.

Цена: 299 ден

48 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product 999 мјузикли, оперети, опери, ораториуми

Категорија:
ИСБН: 608204118-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “999 мјузикли, оперети, опери, ораториуми”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in