А пропо ништо

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Apropos of nothing | Бр. на страни: 378 | Димензии: 2020 | Корица: /

БЕСКРАЈНО ЗАБАВЕН, ДЛАБОКО ИСКРЕН, БОГАТ И БРИЛИЈАНТЕН АВТОПОРТРЕТ НА СЛАВНИОТ УМЕТНИК КОЈ СЕ ВБРОЈУВА МЕЃУ НАЈГОЛЕМИТЕ РЕЖИСЕРИ НА НАШЕТО ВРЕМЕ! Почнувајќи од детството во Бруклин и хонорарната работа како текстописец за забавната емисија на Сид Цезар, Ален ни раскажува за своите почетоци како стендап комичар, и патот до првите признанија и успеси. Со неповторлива живост и енергичност, тој ни раскажува за филмовите и ја опфаќа целата своја исклучително плодна кариера, долга шеесет години, како сценарист и режисер, од своите класики како Ени Хол, Менхетен и Хана и нејзините сестри, до Полноќ во Париз. Патем ни раскажува и за своите бракови, за љубовните врски и пријателствата со славни личности, за џезот и за своите книги...

Цена: 600 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product А пропо ништо

Категории: ,
ИСБН: 978-608-230-713-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “А пропо ништо”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in