Абафи

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Abafi | Бр. на страни: 303 | Димензии: 21 | Корица: мека

Книгата која го создаде, го воздигна и му помогна на Никола Тесла да влезе во светската наука и историја! Бидете сведок на приказната за унгарскиот витез, Абафи, како што се преобразува од злобен човек, кој прави себични дела, во еден вид благороден човек, кој прави повеќе за другите отколку што прави за себе. Гледајте го како донесува тешки животни одлуки барајќи ја вистинската љубов. Искусете ја приказната што имала големо влијание врз животот на Никола Тесла, како што е наведено од него во неговата автобиографија,„Мои пронајдоци“. Во овој преведен текст, тој по читањето на оваа книга изјавува: „Оваа работа некако ги разбуди моите заспани сили на волјата и јас започнав да вежбам самоконтрола. На почеток моите резолуции беа избледени како снег во април, но за малку време јас ја освоив мојата слабост и чувствував задоволство што никогаш претходно не сум го почувствувал - тоа да правам како што јас сакам “.

Цена: 725 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Абафи

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0739-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Абафи”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in