Absentia

Publisher: Дата ПЕСНОПОЈ | Language: Македонски | Year: 2019
Original title: Absentia | Num. of pages: 68 | Dimensions: 21 | Cover: мека

Стихозбирката ABSENTIA на Моника Игевска Ризова, поетското натпреварување со временската машина за синтеза на нејзиниот поетски напор започнува со дваесет и шест песни сместени во два циклуса. Понудата на сликите кои, патем се крајно метафорични и исперсонифицирани, зрачат со смислата, со поетски емотивен набој, со чувства кои како побуда произлегле од далечната потрага низ ѕвезденото небо за враќање на отсутниот лик, за да се зближи ABSENTIA.
Rated 5.00 out of 5 based on 3 customer ratings
(3 customer reviews)

Price: 220 ден

2 in stock

Compare
Sold By КупиКнига

Report an abuse for product Absentia

Category:
SKU: 978-608-246-215-8

3 reviews for Absentia

 1. Rated 5 out of 5

  Ivana Cimesikj

  Емотивна, естетска и длабока поезија. Искрено препорачувам.

 2. Rated 5 out of 5

  Пинка

  Реткост е да сретнеш личност која со стих ке протре длабоко во тебе… Благодариме Моника за преубавата збирка

 3. Rated 5 out of 5

  Ивана Цимешиќ

  Емотивна, длабока и естетска поезија. Искрено препорачувам!

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in