Adibas

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Adibas | Бр. на страни: 128 | Димензии: 13x20 | Корица: /

 Шако е актер што поголемиот дел од своето време го поминува уживајќи во секс со различни девојки и во дрогирање. Тој и неговите пријатели имаат малку интереси надвор од овие дејности. Во тоа време, Грузија e нападната од Русија. Иако главниот град може да го бомбардираат, па дури и да го гаѓаат со хемиско оружје, ним баш им е гајле. Додека Шако може да има орален секс и да ужива во дроги, сè е во ред. И кој да се грижи сега за Апхазија? Ова е „воен роман“ што нема ниту една борбена сцена и во кој сексот има централна важност бидејќи е претставен како метафора на војната.Заза Бурчуладѕе (1973) е современ грузиски писател. Дипломирал префинети уметности. До 2001 година објавувал под псевдонимот Грегор Замза. Превел многу руски автори, меѓу кои Достоевски и Сорокин. Во Грузија е популарен не само по скандалозните книги туку и како филмски актер.   „Исклучително циничен роман од писателот познат како лошото момче на грузиската литература“. Модерн новел вебсајт  
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Adibas

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-094-2

Questions and Answers

You are not logged in