Адвокатот од Линколн

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 444 | Димензии: 135x210 | Корица: /

Халар е адвокатот од Линколн, негови клиенти се велосипедисти, измамници, пијани возачи, дилери на дрога. Тој верува дека судницата е место каде што може да ги истакне своите вештини во преговарањето и манипулацијата, бидејќи смета дека и самиот закон не бира утврдување на вина или докажување на невиност. Негов клиент е плејбој од Беверли Хилс, кој е уапсен за напад на жена. Се чини дека конечно има случај каков што секој адвокат би посакал, ваквите случаи адвокатите ги нарекуваат„отстапки“. Конечно богат клиент, и моштво докази кои укажуваат дека ова ќе биде најлесниот случај во неговата кариера. Сепак, убиството на нему блиска личност сето ова ќе го демантира. Халер открива дека потрагата по невиност ќе го донесе лице в лице со зло кое е пострашно дури и од пеколот. Неговиот живот виси на конец, Халер ќе мора да го почитува својот инстинкт применувајќи најразлични тактики, финти и трикови од неговиот богат адвокатски арсенал.

АДВОКАТОТ ОД ЛИНКОЛН Е ОДЛИЧНА ПОТВРДА ДЕКА РОМАНОТ НА МАЈКЛ КОНЕЛИ СЕ СВОЕВИДНО МАЈСТОРСТВО. ОВОЈ ВОЗБУДЛИВ И НАПНАТ РОМАН, ПОЛН СО ПРЕСВРТИ НАЈДОБРО ПОКАЖУВА ЗОШТО КОНЕЛИ Е ПРОГЛАСЕН ЗА ДОСТОЕВСКИ НА „СОВРЕМЕНАТА КРИМИНЛИСТИЧКА КНИЖЕВНОСТ“.

Рангирано 4.5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Адвокатот од Линколн

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32 -697-4

2 оценки за Адвокатот од Линколн

  1. Rated 4 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

    Mojot instinkt zboruva deka e ova dosta vozbudliva i kniga koja se cita vo eden zdiv

  2. Rated 5 out of 5

    mimoza ilijoska (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in