Агата Кристи: Автобиографија

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Agatha Christie: An Autobiography | Бр. на страни: 540 | Димензии: 153x229 | Корица: мека

Романот-мистерија на Агата Кристи што најмногу ќе ве обземе е нејзината сопствена автобиографија. Во текот на три децении по нејзината смрт на 12 јануари 1976 година, многу читатели и книжевни критичари на делата на Агата Кристи ова дело го издвојуваат како најинтересното, а сепак најмалку познато. Нејзината веродостојна автобиографија, во најголем дел пишувана ви шеесеттите години, скромно го игнорира фактот дека Агата веќе станала најпродаван автор на романи во историјата и се фокусира на нејзиниот фасцинантен приватен живот. Од раното девство кон крајот на ХIX век, преку два брака и две светски војни, како и нејзиното искуство како писател и како придружник на археолошките експедиции на нејзиниот втор сопруг, Макс Малован, Агата споделува детали од нејзиниот шарен и понекогаш комплексен живот со вистинска страст и отвореност.

Цена: 500 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Агата Кристи: Автобиографија

Категорија:
ИСБН: 978-608-259-005-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Агата Кристи: Автобиографија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in