Агент на орбулаторот

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Orbulatoragenten | Бр. на страни: 238 | Димензии: 21 | Корица: мека

Кога Биг Бен, во Лондон, одеднаш престана да чука, Вилијам знаеше дека се подготвува нешто големо. И навистина! Се појавува мистериозниот агент на орбулаторот, со што започнува нова урнебесна авантура за Вилијам и за неговата најдобра другар¬ка Ишја. Што сака агентот орбулатор од Вилијам? И што е всушност ‒ орбулатор? Страниците на Агентот на орбулаторот, третата книга од светски прославениот серијал за Вилијам Вентон се исполнети со длабоки и мрачни тајни и насекаде има нере¬шливи шифри. Боби Пирс се враќа во светот на Вентон и ни носи низа интересни пресврти, хумористички роботи и јунаци од разни возрасти и видови.

Цена: 350 ден 245 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Агент на орбулаторот

Категорија:
ИСБН: 978-608-253-086-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Агент на орбулаторот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in