Академија за вампири

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Vampire academy | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0x0 | Корица: мека

„Академија за вампири“ е серија од шест паранормални романтични романи за млади, од американската авторка, Ришел Мид. Во неа е раскажана приказната за 17 годишната полувампирка Роуз Хатавеј, која настојува да ја заштити својата најдобра пријателга Лиза Драгомир, од злобните вампири.

За време на тренинг обуката на академијата „Св. Владимир“, главната хероина Роуз, е вовлечена во забранета романтична авантура со својот 24 годишен иструктор, Димитри Беликов, и покрај нераскинливата поврзаност со пријателката Лиза.

Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 350 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Академија за вампири

Категорија:
ИСБН: 9789989009631

2 оценки за Академија за вампири

  1. Rated 5 out of 5

    Aleksandar Miladinoski (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Tanja D (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in