Ако Бог не постои

Издавач: ТАБЕРНАКУЛ | Јазик: Македонски | Година: 2000
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 384 | Димензии: 168mm x 120mm | Корица: /

Оваа книга се занимава со она што обично се нарекува Филозофија и религија на Филозофија и религијата. Никогаш не сум сигурен што е тоа Филозофија и религија, а не пак што е Филозофија и религија, но што и да е, таа ја содржи во себе историјата на боговите, луѓето и вселената. Затоа овој наслов, со своите сеопфатни забелешки, единствено може да се спореди со такви дела како што се делото на Квајн „За она што постои“ или Сартр „Битието и ништоста“.

Цена: 300 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Табернакул

Report an abuse for product Ако Бог не постои

Категорија:
ИСБН: 9989-647-78-X

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ако Бог не постои”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in