Ако една зимска ноќ некој патник

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Se una notte d'inverno un viaggiatore | Бр. на страни: 292 | Димензии: 140 х 205 | Корица: /

Десет прекинати романи... Но, кој воопшто сака да чита десет прекинати романи?! Тоа не е сигурно Читателот, главниот јунак на оваа книга, кој се чувствува сè пофрустриран откако сфаќа дека писателот (и тоа сосема намерно!) го прекинува на најубавото и започнува некаква сосема поинаква приказна (пак роман) со нови ликови и ситуации, или уште полошо, со исти имиња на места и ликови, но со целосно изменета фабула. И тука можеби не е несоодветна уште една забелешка: бидејќи, за среќа, се работи за еден свет на хартија, колку такви „светови“ ни имаат избришано писателите, од колку светови нè имаат лишено, и тоа само од некоја (за нив) сосема оправдана причина, од дискреционото право на Творецот, да ни понуди само еден, оној што тој го избрал?
Рангирано 4 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 350 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Ако една зимска ноќ некој патник

Категорија:
ИСБН: 978-608-230-012-2

1 оценка за Ако една зимска ноќ некој патник

  1. Rated 4 out of 5

    Aleksandar Miladinoski (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in