Ако никој не зборува за скриени нешта

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: If nobody speaks of remarkable things | Бр. на страни: 254 | Димензии: 125х195 | Корица: /
Извадок:

„Ако никој не зборува за исклучителни нешта“ е првиот роман на писателот Џон Мегрегор. Делотото е напишано во трето лице и отсликува еден ден од животот на локалните мештани, од една приградска лондонска улица. Приказната во книгата, на еден деликатен и интрикантен начин ги прикажува нивните стратувања, надежи и притаени грижи. Сценариото еволуира околу животните збиднувања на еден човек кој се обидува да ја спаси својата сопруга во опожарена куќа, група млади луѓи и нивните целовечерни лудувања, како и на еден темпераментен собирач на отпад, кој е прогонуван од спомените на невозвратената љубов.

Мирот и спокојството, кои го одразуваат секојдневието на конкретната улица, се нарушени на крајот од денот, кога се случува страшна трагедија, која претставува клучна пресвртница во развојот на сценариските настани. Токму конкретната перипетија, го доловува главниот момент кој го дефинира целиот роман. Неговата детективска содржина, елаборирана во еден несвојствено ироничен стил и рискантен концепт, ќе го привлече вашето внимание до последните страници на книгата.

Цена: 400 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Ако никој не зборува за скриени нешта

Категорија:
ИСБН: 9786082300542

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ако никој не зборува за скриени нешта”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in