Аксиос ги дели приказните

Издавач: Македоника | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Аксиос ги дели приказните | Бр. на страни: 178 | Димензии: 200х140 | Корица: /

...Дневнички инспириран, романескно напишан Аксиос ги дели приказните на Ленче Милошевска неотстапливо потврдува: Сите ние, заедно со нас и нашите блиски, нашиот катадневен интелектуален и емотивен свет и кога сме сами, сосема сами во планините – не сме сами, му припаѓаме на светот и на времето во кои сме. (Миле Неделковски)

Цена: 150 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Македоника Литера

Report an abuse for product Аксиос ги дели приказните

Категорија:
ИСБН: 978-608-225-045-8

Questions and Answers

You are not logged in