Александриска врска

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Александриска врска | Бр. на страни: 476 | Димензии: 14 х 20 | Корица: /

Библиотеката во Александрија ја чувала најамбициозната и најголемата збирка на древни науки во светот, која исчезнала пред илјада години. За време на археолошките ископувања, не е пронајден ниту еден доказ кој укажувал на тоа дека таа навистина постоела.
Во сегашноста, некогашниот владин агент, Котон Малон, сеобидува да живее повлеќен живот во Копенхаген, работејќи како продавач на книги. Меѓутоа, ќе биде приморан да ги промени своите планови: син му е киднапиран, а поранешната жена го моли за помош. Во обидот да го спаси својот син, Малон ќе биде приморан да ја разоткрие тајната на легендарната загубена библиотека во Александрија, ризикувајќи го не само сопствениот и животот на својата фамилија, туку и целиот светски поредок.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците

Цена: 350 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Александриска врска

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-664-6

Questions and Answers

You are not logged in