Алхемичарот

Автор: /
Издавач: / | Јазик: / | Година: /
Оригинален наслов: O alquimista | Бр. на страни: / | Димензии: / | Корица: /
Извадок:

Алхемичарот е повест за едно долго и макотрпно трагање по сопствената среќа. Младиот андалузиски овчар Сантијаго тргнува во потрага по закопаното благо во египетските пирамиди. Воден од еден алхемичар низ пустината, тој ќе научи да си го слуша срцето, да ги чита знаците на судбината и, што е најважно, да го следи до крај својот сон.Посветена на детето што секој човек го носи во себе, Алхемичарот е чудесна филозофска приказна што нè учи дека животот е една голема книга во која секој би можел да ги дешифрира знаците, доколку го „чита“ своето срце.
Рангирано 4.6666666666667 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(15 оценки на корисници)

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Алхемичарот

Категорија:
ИСБН: 7d4e88a52d83

15 оценки за Алхемичарот

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 4 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 3. Rated 4 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Александар Брашнарски (верификуван корисник)

 5. Rated 4 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 6. Rated 5 out of 5

  Radmila Stefanovska (верификуван корисник)

 7. Rated 5 out of 5

  Иво Митрушев (верификуван корисник)

 8. Rated 4 out of 5

  Ристо Пејков (верификуван корисник)

 9. Rated 5 out of 5

  Мирослав Вучевски (верификуван корисник)

 10. Rated 5 out of 5

  Мери Звездакоска (верификуван корисник)

 11. Rated 5 out of 5

  v l (верификуван корисник)

 12. Rated 5 out of 5

  Марјана Георгиевска (верификуван корисник)

 13. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 14. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Strasno dobra i poucna kniga

 15. Rated 4 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in