Алиас Грејс

Издавач: Бегемот | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Alias Grace | Бр. на страни: 558 | Димензии: 195x125 | Корица: /
Извадок:

1843 година – Грејс Маркс е осудена на соучество во бруталното убиство на својот работодавец и на неговата домаќинка. Одлежувајќи ја доживотната казна, тврди дека целосно го загубила сеќавањето. Некои сметаат дека Грејс е невина, ангажираат за помош специјалист за ментални болести. Докторот ја ислушува приказната на Грејс, се повеќе приближувајќи ја до денот што таа не го памети. Какви спомени ќе успее да евоцира? Дали Грејс навистина извршила убиство? Маргарет Атвуд создава – врз основа на вистинската приказна на една од најзагадочните и најпознати жени од XIX век – восхитувачка, потресна и вознемирувачка приказна за сексуалноста, свирепоста и таинственоста.

Цена: 600 ден 510 ден

40 на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Алиас Грејс

Категорија:
ИСБН: 978-608-4869-03-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Алиас Грејс”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in