Алцхајмеровиот случај

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: The Alzheimer Case | Бр. на страни: 320 | Димензии: 13х20 | Корица: /

Алцхајмерoвиот случај е крими-приказна напишана со брилијантност на која сме навикнати од Герартс. Винке и Ферстујфт се најдобрите полициски детективи во Антверпен. Кога еден сериски убиец почнува да ги убива најважните директори од градот, тргнуваат во негова потрага. Авторот на романот ни ги открива истражувачките техники на ФБИ како и научните форензички методи. Книгата заслужено ја доби наградата за најдобар криминалистички роман на фламански јазик


„Уметност со која случувањата добиваат исклучителен допир влевајќи се во врвовите на белгиската политика и сржта на нејзиното правосудство. Ова е дело кое во 2003 година ја оствари својата филмска верзија во режија на Ерик фан Лој за кој доби пет награди на Интернационалниот филмски фестивал на Фландрија - Гент.“ 
Де Стандард

 

Жеф Герартс (1930) е фламански автор на детективски и крими-романи. Бил дел од колонијалната администрација во Белгиско Конго. После независноста, се враќа во Белгија и решава да стане писател. Го сметаат екстремно контроверзен.

 

Според Алцхајмеровиот случај е снимен филмот Сеќавањето на еден убиец од 2003 година.

Рангирано 4.75 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(4 оценки на корисници)

Цена: 350 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Алцхајмеровиот случај

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-004-1

4 оценки за Алцхајмеровиот случај

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 3. Rated 4 out of 5

  Кристина Ризова (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  в в (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in