Американски бунтовник

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: American rebel : the life of Clint Eastwood | Бр. на страни: 428 | Димензии: 21 | Корица: мека

Има нешто во Иствуд, кое не ни дава дa го упростиме неговиот карактер, некое делче во неговата душа каде што ниеден психијатар не може да влезе... Клинт Иствуд е интересна филмска персона бидејќи неговата суштина е поинтересна од неговото постоење. Филмот попрво функционира на начин на кој ги образува животните стилови во мит, отколку што ги претвора животните сили во уметност. Убавината на актерите е што тие се доволно суетни и глупави за да си дозволат да бидат мумифицирани само заради просветувањето на публиката.

                                                                                                          ‒ Ендру Сари

Јас сум актер што игра во различни улоги; сите и ниедна од тие улоги сум јас.

                                                                                                         ‒ Клинт Иствуд

Цена: 500 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Американски бунтовник

Категорија:
ИСБН: 978-608-4780-98-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Американски бунтовник”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in