Американски психопат

Издавач: Лакрима Литералис | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 329 | Димензии: 21 | Корица: мека

Американски психопат е роман кој дава шокантна слика,еден вид декларација на модерното општество.Патрик Бејтмaн е богат, убав, високообразован и интелигентен млад човек кој работи на Вол стрит. Бејтмaн ги поминува утрата во вежбалница, а ноќите во клубовите на Менхетен. Сите веруваат дека Бејтмaн е срамежливото фино момче. Она што неговите пријатели не го знаат е дека Бејтмaн е психопат убиец на чии дела може да им позавиди и Маркиз де Сад. Иако постојано се исповеда за извршените злодела, никој не му верува. Никој не сака да поверува дека пристојното фино момче може некого да повреди и затоа одбираат да ги игнорираат неговите исповеди...
Американски психопат е сатира што истовремено е и возбудлива и застрашувачка, која му ги отвора очите на
читателот за последиците од апатијата во општеството.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 600 ден

1 на залиха

Спореди

Report an abuse for product Американски психопат

Категорија:
ИСБН: 978-608-4766-08-7

1 оценка за Американски психопат

  1. Rated 5 out of 5

    Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *