Aмок : луксембуршка љубовна приказна

Издавач: Готен | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Amok : eng lëtzebuerger liebeschronik | Бр. на страни: 124 | Димензии: 21 | Корица: мека

Амок; луксембуршка љубовна приказна е роман на луксембуршкиот писател Тулио Форџарини за кој во 2013 година ја добива наградата за литература на Европската Унија.

Романот низ призмата на петнаесетгодишниот протагонист кој живее на општествените маргини проговорува за проблемите на социјалната изолација, запоставеноста, недостигот на перспектива, нарушувањето во однесувањето и бесмисленото насилство.

Книгата е напишана на толку интензивен начин што го вовлекува читателот во фиктивниот свет на главните ликови кои, пак, се обидуваат да побегнат од стварноста.

Книгата е објавена со поддршка на програмата „Креативна Европа“ на Европската Унија.

Цена: 200 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Готен

Report an abuse for product Aмок : луксембуршка љубовна приказна

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-4865-12-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Aмок : луксембуршка љубовна приказна”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in