Ана

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Anna | Бр. на страни: 272 | Димензии: 13x20 | Корица: мека

Ана, нејзиниот брат и други деца шетаат низ Сицилија, јадат слатки и конзервирана храна, борејќи се да преживеат. Храната и водата стануваат луксуз. Пожари беснеат низ целата земја. Дистопија. Пред четири години опасен вирус од Брисел ја зарази целата планета и го уби целото возрасно население! Останаа само деца. Организирани како детски орди, изгубените и оставени мали жители изгледаат како да ја започнуваат цивилизацијата од нула. Поминувајќи низ низа авантури и опасности, спознавајќи ги љубовта и пријателството, Ана расте и созрева. Пред да умре мајка им, ги предупредува дека, кога ќе достигнат одредена зрелост, вирусот ќе ги убие и нив. Но им кажува и дека некој, некаде, ќе има лек! Во овој извонреден дистописки роман, Аманити фрла остра критика на корпоративниот глобализам што владее со светот и го потсетува човештвото дека наскоро ќе исчезне ако се остави на ова и не се спротивстави.

Цена: 350 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Ана

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-374-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ана”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in