Анастасија

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 400 | Димензии: 23,5x31 | Корица: /

Русинката Анастасија Романова потсетува на принцезата со исто име, за која се зборува дека успеала да ги преживее ужасите на кои било подложено кралското семејство. Судбината на најмладата ќерка на кралот е една од најголемите мистерии на тој период...

Сепак, хероината на приказната Анастасија е заразена од амнезија и не се сеќава на ништо пред да пристигне во Шангај. Потрагата за вистинскиот идентитет на Анастасија ќе ги поведе во авантура од улиците на Шангај, до декадентниот предвоен Берлин, од занесниот Лондон, каде што владее нова генерација на убавици кои слушаат џез и играат Чарлстон, до темната завеса позади која се крие револуционерната Русија - па се до магичниот Њујорк непосредно пред падот на берзата. Мајкл е единствениот човек кој некогаш и помогнал на Анастасија а за возврат не побарал ништо - но, дали е тоа вистинска љубов и е доволна причина да се откаже од можноста да живее како принцеза?

Сместен во турбулентно романтичните дваесетти години од минатиот век, овој раскошен роман ни ја дава приказната за едно убиство и предавство, кралските скандали и интриги - но, и најубавата љубовна приказна која што некогаш била раскажана. 

Цена: 399 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Анастасија

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-717-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Анастасија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in