Анатомски атлас – Човековото телотврд повез

Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Анатомски атлас (Човековото тело) | Бр. на страни: 48 | Димензии: 210х290мм | Корица: мека

Овој анатомски атлас / енциклопедија е еден вид школско помагало по предметот биологија, наменет за учениците од основното, па и средното образование. Во него е обработена анатомијата на човечките системи, со голем број на слики и интересни факти за човечкото тело.

Цена: 350 ден

46 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product Анатомски атлас – Човековото телотврд повез

Категорија:
ИСБН: 608204224-7

Questions and Answers

You are not logged in