Ангел Чувар

Издавач: Дата ПЕСНОПОЈ | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Ангел Чувар | Бр. на страни: 134 | Димензии: 20х40 | Корица: /

Природата на човекот е таква секогаш да бара повеќе од она што го има. Како што изминува времето погледите на луѓето кон животот се изменуваат и се повеќе погледи заминуваат во погрешни насоки. Ретки се луѓето кои знаат кои се вистинските вредности во животот и ги ценат додека ги имаат, а повеќето пак, не гледаат што имаат  и вечно трчаат по врапчето кое е на гранката, запоставувајќи го и губејќи го гулабот кој им пее во дланката, па кога ќе изгубат се сфаќаат колку било тоа вредно за нив. Ова е приказна за едно девојче кое имаше во животот се што е потребно за среќа, а сепак бараше повеќе и повеќе. Овој роман обработува повеќе теми како љубовта, семејството, другарството, парите . . . Се она од кое сме секојдневно опкружени. Ова е навистина интересна приказна и секој може да се пронајде барем во еден дел од книгата. Се чита во еден здив и нуди навистина корисни совети. Ќе ве замисли и ќе ве поттикне да ги отворите очите, да ја искористите среќата и да уживате во животот и во се она што тој ви го нуди бидејќи некој друг може само да сонува за тоа што вие веќе го имате.

Цена: 160 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Ангел Чувар

Категорија:
ИСБН: 978-608-4638-02-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ангел Чувар”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in