Ангели и демони

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Angels & demons | Бр. на страни: 464 | Димензии: 20 | Корица: мека

Професорот Роберт Ленгдон, прочуениот симболог од Харвард, е повикан од директорот на свет­ски ­познатата, швајцарска истражувачка ус­та­нова ЦЕРН за да анализира криптичен симбол втис­нат на градите на еден убиен физичар.

Она што го открива е незамисливо, смртоносна одмазда против Католичката црква од страна на вековната подземна организација – Илуминатите. Во очајна трка да го спаси Ватикан, Ленгдон ги здружува силите со прекрасната и мистериозна научничка Виторија Ветра.

Заедно тие тргнуваат во избезумен лов низ запечатени крипти, опасни катакомби, напуштени катедрали и во длабочините на најтаинствениот трезор на земјата… одамна заборавеното дувло на Илуминатите.

Цена: 600 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Ангели и демони

Категории: ,
ИСБН: 978-608-262-126-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ангели и демони”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in