Ангели и демони

Publisher: КУЛТУРА | Language: Македонски | Year: 2022
Original title: Angels & demons | Num. of pages: 464 | Dimensions: 20 | Cover: мека

Професорот Роберт Ленгдон, прочуениот симболог од Харвард, е повикан од директорот на свет­ски ­познатата, швајцарска истражувачка ус­та­нова ЦЕРН за да анализира криптичен симбол втис­нат на градите на еден убиен физичар. Она што го открива е незамисливо, смртоносна одмазда против Католичката црква од страна на вековната подземна организација – Илуминатите. Во очајна трка да го спаси Ватикан, Ленгдон ги здружува силите со прекрасната и мистериозна научничка Виторија Ветра. Заедно тие тргнуваат во избезумен лов низ запечатени крипти, опасни катакомби, напуштени катедрали и во длабочините на најтаинствениот трезор на земјата… одамна заборавеното дувло на Илуминатите.

Price: 600 ден

3 in stock

Compare
Sold By Култура

Report an abuse for product Ангели и демони

Categories: ,
SKU: 978-608-262-126-5

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ангели и демони”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in